O zezwolenie na pobyt czasowy można starać się ze względu na różne okoliczności:
- praca (również sezonowa oraz praca w zawodzie wymagającym wysokich kwalifikacji, a także w przypadku gdy pracownik został oddelegowany przez pracodawcę zagranicznego na terytorium RP);
- podjęcie lub kontynuowanie studiów, nauki albo szkolenia zawodowego, poszukiwanie zatrudnienia przez absolwenta polskiej uczelni itp.
- wolontariat lub staż;
- wykonywanie działalności gospodarczej;
- bycie członkiem rodziny cudzoziemca, który przebywa w Polsce lub obywatela polskiego.
Zezwolenie może być również udzielone małoletniemu dziecku urodzonemu na terytorium RP, które nie ma opieki, a także w związku z okolicznościami, wymagającymi krótkotrwałego pobytu oraz w innych przypadkach uzasadniających pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej przez okres powyżej trzech miesięcy.
Podczas umówionej wizyty należy złożyć uzupełniony wniosek, cztery aktualne kolorowe fotografie, kserokopie wszystkich stron paszportu oraz potwierdzenie wniesienia opłaty, a także dokumenty potwierdzające okoliczności wskazane we wniosku. Wysokość opłaty administracyjnej uzależniona jest od okoliczności na podstawie, których cudzoziemiec składa wniosek. Od decyzji można odwołać się do Szefa Urzędu do Spraw Cudzoziemców za pośrednictwem wojewody w terminie 14 dni od doręczenia rozstrzygnięcia.
Oferujemy pomóc we wszystkich kwestiach dotyczących zezwolenia na pobyt czasowy poprzez: udzielenie informacji, uzupełnienie wniosków, skompletowanie dokumentacji, sporządzenie odwołania. Możemy również realizować usługę na podstawie udzielonego pełnomocnictwa.
Zachęcamy Państwa do kontaktu.